3
.

המכללה
לחינוך חדש בישראל

בוא ליצור עמנו שינוי אמיתי בחינוך!

הלימודים במכללה שלנו הם ההזדמנות שלך ללמוד את הכלים הטובים בעולם לאימון ילדים, נוער והורים. 

ההצלחות של 'שיטת תבונה' בטלוויזיה 

ערוץ NTD בארה"ב

ערוץ 2 - החדשות עם יונית לוי

ערוץ 20 - בתכנית משפחה בע"מ

ערוץ 10 - עושים סדר עם בן כספית

 מה קרה למאמנים שסיימו את מסלול ההכשרה

הם יודעים איך לעזור לילדים בכל תחום בחיים

הם יודעים איך להדריך הורים להצלחה

הם יודעים איך לשפר את היכולות של מורים

הם יודעים איך לטפל בהצלחה במצבים שונים בחייהם האישיים

הם קמים בבוקר למשהו שהם אוהבים וחווים סיפוק ענק מעבודתם

הם יודעים שהם חלק ממשהו גדול ומשמעותי שקורה

אין כמו לשמוע ממאמנות שסיימו את מסלול ההכשרה

יעל שי דקל

"כל ילד והורה בעולם צריכים את הכלים האלה"

מיקי ברוך

"הילד שלי הבריא מבעיית קשב וריכוז בזכות הכלים שלמדתי"

אירית חנוכה

"למדתי איך להפוך חיים של ילדים לשלמים ומאושרים יותר"

מירי עמר

"הסיפוק הכי גדול שלי הוא לראות ילדים הופכים למאושרים"

עופרה בראף

"למדתי איך לגרום אושר גדול לילדים!"

ירדנה צביאל

"כל הורה צריך את הכלים האלה"

נועה בבלי

"במקום ריטלין הבת שלי קיבלה כלים מעשיים"

ליאור שלו

"מסלול ההכשרה היה חוויה מתקנת עבורי כתלמידה"

אילנית נוימן

"למדתי איך לגרום לילדים לקחת אחריות בשמחה"

סיליבוס לימודים - מסלול מאמנים לחינוך חדש  

סניפים ברמת גן, ראשון לציון וכרמיאל

שיטה יחודית המאפשרת לכל תלמיד להתקדם בקצב שלו מבלי לפספס חומר לעולם

למידה בשלבים תוך שימת דגש על הבנה מלאה ויכולת יישום 

תרגול מעשי לאורך כל מסלול ההכשרה

לימודי בוקר, צהריים או ערב

11 שלבים ייחודיים של ידע וכלים מעשיים רבי ערך

 שלב 1 - ללמוד כיצד ללמוד - 20 שעות

שלב זה ילמד אותך בפעם הראשונה בחייך איך ללמוד. אתה תלמד מהו המכשול הראשון לרכישת ידע, מהי המטרה האמיתית בלימודים, מהם שלושת המחסומים היחידים ללמידה, מהו הגורם האמיתי לבעיות קשב וריכוז, מוסחות, שעמום בלימודים ועוד 20 תופעות שקורות בזמן הלמידה ותדע איך מטפלים בתופעות אלו. בסוף השלב אתה תדע שאתה יכול ללמוד כל דבר והדרך שלך להצלחה במסלול הכשרת מאמנים תהיה סלולה.

 שלב 2 - איך לחיות ולעבוד עם ילדים - 25 שעות 

בשלב זה אתה תלמד מהם העקרונות החשובים ביותר לעבודה עם ילדים. אתה תלמד מהי הגישה הנכונה לילדים שגורמת להם לשתף פעולה, איך לטפל בפחדים של ילדים, איך לעזור להם להתגבר על קשיים רגשיים, איך גורמים לילד לתרום בבית ולהפוך את התא המשפחתי לקבוצה מאוחדת, אתה תלמד על תזונה נכונה לילדים ואיך לעזור להורים ליצור תקשורת טובה במשפחה ושיתוף פעולה מילדיהם בלי לבקש כל דבר 10 פעמים. בסוף השלב אתה תרגיש וודאות גבוהה מאוד באשר ליכולתך לחיות ולעבוד עם ילדים.

 שלב 3 - מיומנויות תקשורת - 30 שעות 

שלב זה ילמד אותך מהי באמת תקשורת, מהי הנוסחה המדויקת שלה ומאיזה חלקים היא מורכבת. אתה תעשה תרגילים ייחודים שיאמנו אותך באופן אישי על כל אחד מחלקי התקשורת. אתה תלמד כיצד לגרום לילדים והורים להיות קשובים ומרוכזים יותר, כיצד להעלות ביטחון עצמי ולשפר את הדימוי האישי, כיצד לשלוט בתגובות לא הגיוניות, כיצד להתגבר על בעיות רגשיות וכיצד לשפר את איכות החיים של אנשים באמצעות תקשורת בלבד.

 שלב 4 - מיומנויות שליטה והשגת שיתוף פעולה - 20 שעות 

שלב זה ילמד אותך מהי באמת שליטה ומה הקשר שלה להשגת שיתוף פעולה מאנשים. אתה תלמד כיצד לגרום לדברים לקרות בחייך האישיים מבלי המאמץ שהיית רגיל אליו לפני כן. אתה תבצע תרגילי תקשורת ייחודיים שיעניקו לך יכולות חדשות של השגת שיתוף פעולה מילדים ומבוגרים. בסוף השלב אתה תרגיש חד כמו לייזר ותרגיש שאתה יכול להשיג כל דבר.

 שלב 5 - איך לשפר מצבים בחיים - 20 שעות 

שלב זה ילמד אותך מהו הגורם האמיתי למפחי נפש בחיים וכיצד האדם הוא זה שיכול להשפיע על עתידו וגורלו באמצעות היכולת לקבל החלטות נכונות. בשלב זה תבין מהי אתיקה וכיצד יושר וכנות - או המחסור בהם - הם הגורמים הישירים למצבים שונים בחייך האישיים. אתה תלמד מהם שבעת מצבי החיים שיכולים להתקיים מהנמוך לגבוה וכיצד לעלות למצב גבוה יותר באמצעות נוסחאות מדויקות. 

 שלב 6 - איך להתגבר על עליות וירידות בחיים - 20 שעות 

שלב זה ילמד אותך מהי הסיבה האמיתית מאחורי העליות והירידות בחייהם של אנשים. מה גורם לחוסר יציבות וחוסר הביטחון שאנשים רבים חשים. אתה תלמד איך לזהות אנשים שיכולים להיות גורם מזיק לחייך ולחייהם של אחרים וכיצד מטפלים באותם אנשים. בסוף השלב אתה תדע איך לחלץ אנשים ממצבים שליליים כרוניים בחייהם ולהוביל אותם לדרך חדשה.

 שלב 7 - מדריך למידה בסיסי - 20 שעות 

שלב זה יקנה לך יכולות חדשות בתחום הלמידה. אתה תדע איך למצוא ולבודד בצורה מדוייקת כל קושי שעשוי לעמוד בפני כל תלמיד, ילד או מבוגר. אתה תדע מהם המוקשים הקיימים בכל טקסט של למידה ותדע איך לגלות אותם ולהסיר אותם מהדרך. בסוף השלב אתה תדע איך לפתור בעיות למידה של ילדים ומבוגרים ואיך ולגרום להם לאהוב ללמוד.

 שלב 8 - יסודות ההדרכה - 75 שעות

בשלב זה של מסלול ההכשרה, ולאחר שכבר חווית הישגים גדולים בעצמך במסגרת השלבים הקודמים, אתה תלמד כיצד לאמן ולהדריך ילדים ומבוגרים בכל תכניות האימון וההדרכה של תבונה. שלב זה כולל מטלות מעשיות רבות אשר יאפשרו לך להדריך בעצמך את כל השלבים שלמדת לפני כן. השלב יהפוך אותך למאמן מקצועי שיכול ליצור שינוי בחייהם של אחרים. בסוף השלב אתה תהיה מוכן לאמן אחרים ולהתחיל את השלבים הבאים של לימוד הוראה פרטנית לקראת פתיחת פעילות עצמאית.

 שלב 9 - איך ללמד ילדים לקחת אחריות - 20 שעות

בשלב זה אתה תלמד איך ללמד ילדים את נושא האחריות - באופן פרטני. איך לקחת באמת אחריות על חייהם, איך להסתדר טוב יותר עם אחרים, איך לחשוב בצורה הגיונית, איך לקבל החלטות בחיים שהן מועילות יותר מאשר מזיקות. אתה תראה ילדים משתנים לנגד עיניך. החלק הזה יהפוך אותך ל"קוסם" בעיניהם של הורים, כי הם לא יבינו איך פתאום הילד שלהם התחיל "להתנהג יפה".

 שלב 10 - איך ללמד ילדים תקשורת - 20 שעות

בשלב זה אתה תלמד איך ללמד ילדים לתרגל תרגילי תקשורת ייחודיים שישפרו את יכולתם להיות קשובים ומרוכזים ללא תרופות, להיות בנוחות מול אחרים, לשפר את הביטחון העצמי, לשלוט בתגובות רגשיות לא הגיוניות, להתגבר על "פתיל קצר" או התפרצויות זעם, לא להיעלב או להיפגע מכל שטות, להעביר תקשורת בצורה ברורה לצד השני ולשפר באופן כללי את המיומנויות החברתיות שלהם.

 שלב 11 - איך ללמד הבנת הנקרא - 20 שעות

בשלב זה אתה תלמד איך ללמד ילדים הבנת הנקרא - באופן פרטני. העובדה שילד יודע לקרוא אינה מצביעה על כך שהוא מבין את מה שהוא קורא. אתה תלמד איך להקנות לילדים אוצר מילים גדול. איך להגביר את יכולת הקליטה שלהם, איך להפוך אותם לפיקחים יותר וכיצד להעלות את האינטליגנציה שלהם רק מכך שהם יבינו את השפה העברית ברמה שאותה לא הכירו קודם לכן. אתה בעצמך תגלה שמילים שבהם השתמשת באופן קבוע לא היו באמת מובנות לך. 

משך ההכשרה המלאה: 290 שעות 
אופן לימוד: כיתה + אונליין

עיסוק כמאמן

לאחר סיום מסלול ההכשרה וקבלת תעודת מאמן לחינוך חדש יהיו בידיך את כל הכלים שאתה צריך על מנת להתחיל לעזור לילדים, נוער והורים.

אתה תוכל להיות מעורב בפרוייקטים שונים של תבונה, והכי חשוב - אתה תוכל להקים פעילות עצמאית משלך כמאמן לחינוך חדש, ישירות מביתך!

ההצלחה של הפעילות שלך היא חלק בלתי נפרד מהשגת המטרה הכוללת של תבונה שהינה שינוי מצב החינוך בישראל. ולכן - כדי לחסוך לך הרבה זמן וטעויות מיותרות וכדי שלא תמצא את עצמך אך ורק מחזיק תעודה יפה על הקיר - יצרנו עבורך 2 סמינרים ייחודיים המבוססים על 15 שנות ניסיון של ניהול, שיווק ומכירות של פעילות עצמאית בתחום האימון על מנת שיהיו לך את כל הידע והכלים ליצירת פעילות עצמאית משגשגת.

הסמינרים יועברו על ידי מנהלי תבונה והם מורכבים משלבים מדויקים ומעשיים שמטרתם היא ליצור עבורך פעילות עצמאית קיימת ומוכנה לפעולה. 

 סמינר מס. 1 - איך להקים את הפעילות ולנהל אותה נכון - 9 שעות פרונטליות

בסמינר זה תלמד איך להקים את הפעילות שלך שלב אחר שלב ואיך לנהל אותה נכון מבחינת כספים. בסמינר זה מה עושים מול הרשויות השונות מבלי להסתבך ומבלי "לפחד" מהלא נודע. הכל יהיה לך ברור ופשוט ותהיה לך מערכת צעדים של פעולות מדויקות לביצוע כולל הקמת הפעילות מול הרשויות וכל העזרים שאתה צריך כדי להתחיל בפעילות. אתה תלמד איך מנהלים את ההכנסות וההוצאות שלך בצורה פשוטה ונכונה. אתה תגלה סודות פשוטים לניהול כספי נכון שיוביל אותך לשגשוג כלכלי. שלב זה גם ילמד אותך כיצד להיות בשליטה על הפעילות מבלי להתפזר, איך למדוד את הפעילות של בעזרת סטטיסטיקות מדויקות, ואיך לבנות תכנית עבודה מדויקת מדי שבוע.

 סמינר מס. 2 - איך להשיג לקוחות באופן קבוע - 9 שעות פרונטליות

שלב זה ילמד אותך איך להשיג זרם קבוע של אנשים שמתעניינים בשירות שלך, איך לשווק את עצמך בצורה נכונה, איך למכור את השירות ולגבות את התשלום. אנשים רבים לומדים בחייהם מסלולי תעודה שונים איך אינם יודעים כיצד לשווק או למכור, או שהם "מפחדים" מהנושא ולכן זונחים את התחום שאותו למדו. בשלב הזה תלמד כיצד לפתוח דף עסקי בפייסבוק ולעשות קמפיין שיווקי נכון, כיצד לפרסם את עצמך בערוצי שיווק נכונים, כיצד לשוחח עם מתעניינים שפונים אליך וכיצד להפוך אותם ללקוחות. לאחר השלב תהיה לך וודאות שהפעילות שלך הולכת להצליח.

 והנה היתרון הגדול ביותר שלך:

במקום להתחיל עסק מאפס, אתה תהיה באופן מיידי 'מאמן לחינוך חדש' כשמאחוריך מותג מצליח עם אלפי סיפורי הצלחה של ילדים והורים. 

מה קרה לילדים והורים שלמדו אצל מאמנים לחינוך חדש

דינה זלוניק

"הידע של תבונה פתח לי עולם והפך את הילד שלי למאושר יותר"

לאה גנקין

"אחרי שלמדתי להגיב לדברים ברוגע, גם הילדים שלי הפכו רגועים יותר"

מורן טלבי

"הבנתי שהחינוך הטוב ביותר לילדים שלי הוא לתת להם דוגמה אישית"

ארבל סולומון

"הבן שלי קיבל כלים לחיים במקום תופעות לוואי של ריטלין"

דניאל ריב

"המוטיבציה של הבת שלי ללמוד עלתה באופן מיידי!"

נדב דקל

"למדתי לתקשר בצורה נכונה, ללמוד באופן עצמאי ואיך לקבל החלטות נכונות"

יובל דקל

"היום הרבה יותר קל לי בשיעורים"

עינת ויסמן

"למדתי איך לשלוט על הכעסים שלי"

יולי סולומון

"למדתי להיות בנוחות מול אנשים ולהסתכל להם בעיניים"

אני רוצה להתחיל! מה השלב הבא?

שלב 1 - ממלאים שאלון התאמה אונליין.
שאלון זה ייתן לנו רקע כללי עליך ועל הסיבות להתענינותך במסלול המאמנים.

שלב 2 - נרשמים לפגישת התאמה באחד מסניפי המכללה.
לאחר שנקבל את שאלון ההתאמה שלך נציג של המכללה ייצור עמך קשר כדי לתאם עבורך פגישת התאמה אישית. דמי ההרשמה למסלול הינם 150 ש"ח וכוללים את זמנו של היועץ וכן את ניתוח שאלונים נוספים שימולאו על ידך לפני הפגישה. 

שלב 3 - הגעה לפגישת התאמה
הפגישה תתקיים באחד מסניפי תבונה עם יועץ בכיר. בפגישה זאת תיערך עמך היכרות אישית ויוצגו לך תוצאות השאלונים שלך. כמו כן הנציג יענה לך על כל שאלה שעדיין נשארה פתוחה בנושא של מסלול ההכשרה.

שלב 4 - הרשמה לתכנית הלימודים
לאחר אישורו של היועץ - במהלך הפגישה הראשונית או לאחריה - תתבצע ההרשמה למסלול ההכשרה.

שלב 5 - תחילת לימודים
לאחר ההרשמה תוכל לקבוע את לוחות הזמנים שלך ולהתחיל בהכשרה באופן מיידי. 

מלא את פרטיך ותועבר מיידית אל שאלון ההתאמה

עלויות


מסלול מאמנים לחינוך חדש
(11 שלבים)

מחיר מלא - 22,000 ש"ח
הנחה לנרשמים עד סוף נובמבר
15% - 3300 ש"ח!

מחיר לאחר הנחה:
18700 ש"ח


סמינרים לניהול פעילות עצמאית משגשגת
(2 סמינרים)

מחיר מלא - 5,000 ש"ח
הנחה לנרשמים עד סוף נובמבר
25% - 1000 ש"ח!

מחיר לאחר הנחה:
3750 ש"ח


מסלול משולב (מומלץ!)

 מאמנים ניהול פעילות עצמאית משגשגת

מחיר מלא - 27,000 ש"ח
הנחה לנרשמים עד סוף נובמבר
25% - 7500 ש"ח!

מחיר לאחר הנחה - 20250 ש"ח

שאלות נפוצות

מה זה 'מאמן לחינוך חדש'?

'מאמן לחינוך חדש' הוא אדם שסיים את מסלול הכשרת המאמנים המלא והינו מומחה ב'שיטת תבונה'. זוהי שיטה מדויקת הכוללת ידע וכלים ייחודיים במספר תחומים עיקריים: למידה, תקשורת, אחריות, הורות נכונה והוראה נכונה. באמצעות השיטה יכול המאמן להעביר את הידע והכלים שלמד לאנשים אחרים על מנת לשפר את איכות חייהם (ילדים, נערים, הורים ואנשי חינוך).

במה השיטה שלכם שונה מאחרים?

קודם כל בגישה! אנו מאמינים שלכל ילד ואדם יש פוטנציאל אינסופי להצליח ושחינוך הוא תהליך של למידה בו האדם רוכש ידע, מיומנויות וערכים. אם ילד או מבוגר מתקשה בתחומים מסוימים בחייו זה רק בגלל שהוא לא קיבל את הידע והכלים הנכונים באותו התחום. אנו לא מאמינים בתיוגים של "לקויות" או "הפרעות" כאלו או אחרות, אלא במתן כלים אמיתיים לחיים. הכלים של תבונה הם מעשיים מאוד וניתנים ליישום מיידי בחיים. אלה כלים שונים לגמרי מכל מה שהכרת עד כה. מעבר לכך מסלול ההכשרה יהווה עבורך התפתחות אישית והעצמה.

למי מסלול הלימודים מתאים?

מסלול הלימודים מתאים לכל אדם אשר תחום החינוך קרוב לליבו ויש לו דחף פנימי לעשות שינוי בתחום זה במדינת ישראל. אהבה לילדים והרצון לעזור להם הינם תנאי הכרחי לקבלה ללימודים. אתה כאדם יודע אם הדבר מדבר אליך או לא. הלימודים מתאימים לאנשי חינוך, אימהות, סטודנטיות, בעלות צהרונים או גנים, ואנשים שרוצים לעשות הסבה לקריירה חדשה.

היכן מתבצעים הלימודים?

מסלול ההכשרה מועבר בסניפי המכללה השונים ברחבי הארץ: ראשון לציון, רמת גן, הוד השרון, וכרמיאל. חלקים מסויימים מההכשרה מתבצעים אונליין בשילוב עם הלמידה בסניף עצמו. 

באיזה ימים ושעות מתקיימים הלימודים?

ימי הלימודים משתנים לפי הסניף שבו תלמד. בדרך כלל ניתן לבחור מתוך שלושה או ארבעה ימים במהלך השבוע. פרקי הלימוד הינם בני שעה וחצי עד שעתיים ומתקיימים בשעות הבוקר, צהריים או ערב לבחירתך. תוכל להגיע למינימום פרק לימוד אחד בשבוע או להיות בכל פרקי הלימוד ולהתקדם מהר יותר על מסלול ההכשרה.

כיצד מתבצעים הלימודים?

שיטת הלימוד היא חדשנית ומאפשרת לך להתקדם בקצב אישי בתוך קבוצה של תלמידים. אתה תתקדם בצורה מדורגת עם דגש מירבי על תרגול ויישום בפועל. אנחנו מאמינים במעט תיאוריה והרבה פרקטיקה. אתה תתקדם משלב לשלב בקצב שלך ותשיג הבנה מלאה על כל אחד מהשלבים. כמו כן, שיטת הלימוד בנויה כך שאינך יכול לפספס חומר. גם אם לא היית באחד המפגשים, תוכל להמשיך תמיד מהמקום שבו הפסקת.

מיהם אנשי המקצוע שמעבירים את ההכשרה?

אתה תלמד עם 'מאמנים לחינוך חדש' שהינם מקצוענים בתחומם ושעוסקים יום יומם באימון והדרכה של ילדים, בני נוער והורים. אתה תלמד באווירה חיובית ועם יחס אישי.

איזו תעודה אקבל בסוף הלימודים?

במסגרת הכשרתך כמאמן, תקבל תעודה על כל שלב שאתה מסיים. בסוף מסלול ההכשרה תקבל תעודת 'מאמן לחינוך חדש' מטעם תבונה.

מה אוכל לעשות עם התעודה שאקבל?

לאחר קבלת התעודה תוכל להשתלב כמאמן במסגרת פרויקטים שונים של תבונה, וכן לעבוד באופן עצמאי בביתך כמאמן אישי לילדים, נוער והורים.

מלא את פרטיך ותועבר מיידית אל שאלון ההתאמה.

נוצר באמצעות מערכת רב דף מבית רב מסר

.